piątek, 8 marca 2013

Początek

Witam :)
Od długiego czasu interesuję się jak najzdrowszym gotowaniem. Wiele przeszłam z moją dietą i bardzo często przesadzałam w jedną lub w drugą stronę. Narobiłam sobie tym wiele złego. Jednak moje błędy nauczyły mnie bardzo dużo o odżywianiu. Najbardziej uświadomiło mi to kilka wizyt u dietetyka. Teraz jestem wrogiem wszystkich diet, gdyż uważam, że żadna z nich w pełni nie dostarcza potrzebnych człowiekowi składników. Staram się nie popadać w skrajności i odżywiać się przede wszystkim zdrowo.
Jestem jednak łakomczuchem i muszę zamieniać standardowe przekąski na zdrowe i mniej kaloryczne. Nie znoszę cukru i słodzików, dlatego nie stosuję ich w przepisach. Używam natomiast suszonych owoców, dojrzałych bananów, czasem miodu i dżemów roboty mojej babci.
Kolejny zamiennik, który bardzo cenię to fasola zamiast mąki. Robię z niej na przykład wyśmienite ciasteczka.
Za takie przepisy najczęściej biorę się (okupując piekarnik) w sobotę, gdyż na tygodniu uczę się i nie mam czasu na relaks w kuchni. Tak, relaks, gdyż pieczenie jest dla mnie bardzo odstresowującym zajęciem. Muszę przyznać, że mimo, że lubię pitrasić, często dania okazują się klapą! Stosuję więc metodę prób i błędów oraz czerpię inspiracje z internetu. Jednak jeśli trafię na jakiś fajny przepis, bardzo go modyfikuję, bo często nie pasują mi np. zbyt sztuczne składniki które w nim widnieją. Ten fakt także zadecydował o stworzeniu własnej "bazy informacji" o jedzeniu, jaką jest ta strona. Udane twory będę zamieszczać tutaj.

Mam nadzieję, że mój blog zainteresuje kogoś z Was,
Pozdrawiam , do zobaczenia! - Miss Oatmeal :)

1 komentarz:

  1. Miałam podobne zawirowania, jeśli chodzi o dietę. Będę tutaj zaglądać :) Zapowiada się ciekawie.

    Zapraszam do mnie
    http://gdzie-jestem.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń